نرخ ارز و طلا در نرخچی به دلیل تذکر بانک مرکزی و اتحادیه طلا فروشان (بنابر دلایل نامعلوم) تا اطلاع ثانوی آپدیت نمی شود!

طلا تولید داخل

تولید داخلی ۶۰% از طلای بازار

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا با بیان اینکه ۵۰ تا ۶۰ درصد طلای موجود در بازار طلا تولید داخل است افزود: تولید‌کنندگان ما باید امنیت لازم در بازار را داشته باشند و بتوانیم پاسخگوی نیاز مصرف‌کنندگان باشیم ولی در این زمینه باید آسیب‌شناسی کرده و سلیقه بازار را بشناسیم.

وی گفت: طلا و جواهر تنها صنعت دنیاست که مخصوص ایرانیان است و اگرچه ما تا چند سال گذشته جزو صادرکنندگان بوده‌ایم، ولی به دلیل عدم توجه به بازارهای صادراتی و ارائه طرح‌های نوین، بازار هدف کشورهای دیگر شدیم.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی ، ایجاد دانشگاه علمی کاربردی و آموزشگاه‌های مختلف را برای آموزش فعالان این عرصه بسیار مفید دانست و گفت: باید قبول کرد که واحدهای سنتی نمی‌توانند با واحدهای صنعتی و مدرنیزه رقابت کنند، مضاف بر آنکه برندهای خارجی با مصرف اندکی مواد اولیه طلا و طراحی‌های نوین نظر مشتری را جلب می‌کنند، در حالی که طلاهای سنتی ما با مصرف و حجم بیشتر طلا، قیمت تمام‌شده را بالا می‌برند.

وی ادامه داد: نباید فراموش کرد بسیاری از تولیدات داخلی طلا و جواهر با برندهای خارجی توزیع می‌شود و این متأسفانه فرهنگ غلطی است که طی سالیان اخیر در همه حوزه‌های تولیدی باب شده است و باید روی آن کار کرد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی همچنین نبود برندسازی را یکی از نقاط ضعف عنوان کرد و گفت: تولیدکنندگان ما از برندسازی می‌ترسند و از آن طرف، وقتی می‌خواهیم هیأت‌های خارجی را برای ارائه توانمندی‌ به کشور دعوت کنیم، کسی به ما کمک نمی‌کند، در حالی که کشورهای خارجی برای دعوت از ما یارانه خوبی می‌دهند.

شما میتوانید همه روزه به صورت لحظه ای، قیمت طلا و قیمت سکه را در نرخچی ملاحظه فرمایید.

منتشر شده در12 فوریه 2015
برچسب ها : , , ,