نرخ ارز و طلا در نرخچی به دلیل تذکر بانک مرکزی و اتحادیه طلا فروشان (بنابر دلایل نامعلوم) تا اطلاع ثانوی آپدیت نمی شود!

صعود و نزول قیمت سکه 93

ارزانترین و گرانترین قیمت سکه در سال ۹۳

سکه بهار آزادی:

سکه تمام بهار طرح جدید در بهار سال ۱۳۹۳ قیمتی بین ۹۴۱ تا یک میلیون و ۱۲ هزار تومان داشت. این روند در تابستان ادامه دار بود و تا اواخر مرداد ماه سکه تمام بهار طرح جدید با مقداری کاهش روبرو شد و به قیمت ۹۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

این روند در شهریور با نواساتی همراه شد تا اینکه در پایان آخرین ماه تابستان ۱۳۹۳ سکه تمام بهار طرح جدید به ۹۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

در شروع شش ماه دوم سال قیمت این نوع سکه با ثبات نسبی همراه بود تا اینکه در آذر ماه بار دیگر از مرز یک میلیون تومان عبور کرد، روند افزایشی ادامه داشت تا در روز پایانی دی قیمت آن به یک میلیون و ۳۸ هزار تومان رسید تا اینکه در بالاترین قیمت در اول بهمن ماه معادل یک میلیون و ۴۴ هزار تومان داد و ستد شد.

 

نیم سکه بهار آزادی:

نیم سکه در ابتدای سال ۱۳۹۳ نوسان نسبتا زیادی داشت و بین ۴۹۹ تا ۵۳۲ هزار تومان متغیر بود. اما در خرداد ماه بود که قیمت نیم سکه به زیر ۵۰۰ هزار تومان به ثبات رسید و بین ۴۷۶ تا ۴۹۶ هزار تومان خرید و فروش شد.

این روند تا اوسط تابستان ادامه داشت تا اینکه اواخر مرداد قیمت نیم سکه به کمتر از ۴۷۰ هزار تومان رسید.

مهر، ماه پرنوسانی برای نیم سکه بود و در آبان ماه نیز قیمت نیم سکه تا ۴۵۵ هزار تومان کاهش یافت و در روزهای پایانی آذر بار دیگر به بالاتر از ۵۰۰ هزار تومان صعود کرد.

روز آخر دی ماه نیز نیم سکه ۵۱۶ هزار تومان در بازار معامله شد و اوایل بهمن تا ۵۲۱ هزار تومان افزایش یافت اما در اواخر بهمن کم کم شیب نزولی پیدا کرد و ۴۹۹ هزار و ۵۰۰ تومان در روز پایانی بهمن عرضه شد.

 

ربع سکه بهار آزادی:

ربع سکه در بهار ۱۳۹۳ از ۲۷۸ تا ۳۲۵ هزار تومان داد و ستد شد و در شروع تابستان ثبات بیشتری داشت و بین ۲۶۹ تا ۲۸۰ هزار تومان در میانه های مرداد خرید و فروش شد و شهریور ماه روندی نزولی پیدا کرد و در آخرین روز این ماه به ۲۶۱ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافت.

در شروع شش ماه دوم بار دیگر ربع سکه به بالای ۲۷۰ هزار تومان رسید؛ به طور کلی دو ماه ابتدایی پاییز قیمت ربع سکه پر نوسان تر شد و بین ۲۵۵ تا ۲۷۲ هزار تومان داد و ستد شد و در آذر ماه همچون دیگر سکه ها با افزایش قیمت مواجه شد و تا ۲۷۶ هزار تومان افزایش یافت و در اواخر پاییز و اوایل زمستان در حدود ۲۷۰ هزار تومان ثبات داشت.

در اواسط زمستان نیز قیمت ربع سکه با نوسان چندانی روبرو نبود و بین ۲۶۸ تا ۲۷۱ هزار تومان عرضه شد. اما در اواسط اسفند ماه این سکه با افزایش قابل توجهی روبرو شد؛ به گونه ای که قیمت آن به ۲۷۸ هزار و ۵۰ تومان هم رسید و در روز پایانی اسفند به ۲۷۹ هزار تومان کاهش یافت.

منتشر شده در1 آوریل 2015
برچسب ها : , , , ,